167928-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för bemanningstjänster
Referensnummer: 2020/884
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerställa Riksgäldens eventuella behov av bemanningstjänster i händelse av att ett ersättningsfall eller liknande inträffar inom insättningsgarantin och investerarskyddet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen