167953-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sävsjö: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning område 1, Vrigstad. Sävsjö kommun 2019
Referensnummer: 72.2019.050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sävsjö kommun bjuder in till anbudsgivning avseende upphandling av ramavtal för snöröjning och halkbekämpning i område 1, Vrigstad i Sävsjö kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen