2. Förfarande
Förfarande
Titel: 3007 Södra och mellersta Holma samt 3380 Pildammsvägen
Beskrivning: Entreprenaden innehåller va-arbeten, gatuarbeten, landskapsarbeten, trafiksignalarbeten, belysningsarbeten, ledningsarbeten och rivningsarbeten av broar. Den totala ytan där arbetena ska utföras på är ca 160 000 m2.
Intern identifierare: TN-2026-1281
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 3007 Södra och mellersta Holma samt 3380 Pildammsvägen