Transport och omhändertagande av slam från Kalmar avloppsreningsverk (KVAB)
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser omhändertagande av avloppsslam från Kalmar avloppsreningsverk som är certifierade enligt REVAQ.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen