168058-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Utryckningsfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckbil till Södra Dalarnas Räddningstjänstförbund
Referensnummer: GNU 2023/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Södra Dalarnas Räddningstjänstförbund har för avsikt att köpa en (1) släckbil med leverans under 2024.
Välkommen att lämna in ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Södra Dalarnas Räddningstjänstförbund har ett behov av en brandbil Bas 1 med leverans 2024.