Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städupphandling Lindö – Oxelbergen - Navestad
Referensnummer: KS 2020/0027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun i samarbete med Norrköping Norrevo Fastigheter AB inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i områdena Lindö, Oxelbergen och Lindö i Norrköpings kommun. Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, fritidsgård, idrottshallar och äldreomsorg. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Norrköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städtjänster Lindö
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Norrköpings kommun i samarbete med Norrköping Norrevo Fastigheter AB inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i områdena Lindö, Oxelbergen och Lindö i Norrköpings kommun. Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, fritidsgård, idrottshallar och äldreomsorg. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Norrköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Städtjänster Oxelbergen
Del nr: 2
Norrköpings kommun i samarbete med Norrköping Norrevo Fastigheter AB inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i områdena Lindö, Oxelbergen och Lindö i Norrköpings kommun. Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, fritidsgård, idrottshallar och äldreomsorg. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Norrköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com. Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
Städtjänster Navestad
Del nr: 3