16808-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Magnetkamera 1,5T
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMagnetkamera 1,5T
BeskrivningUpphandlingen avser Magnetkamera 1,5T samt option på ytterligare köp, underhållsavtal och utbildning.
Intern identifierareUPPH2023-00139
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
BeskrivningUpphandling avser helhetsåtagande för köp av en magnetkamera 1,5T för placering i befintligt undersökningsrum.
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
BeskrivningUpphandlingen avser helhetsåtagande för köp av en magnetkamera 1,5T för placering i befintligt undersökningsrum.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelNy mall