168204-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem avseende Modulbyggnader (löpande ansökningar)
Referensnummer: 3593/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
5374/2022 Hyra modulbyggnad Malmen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser införhyrning och tillfällig uppställning av modulbyggnader för exempelvis kontor, omklädnad, utbildning, elevbostäder mm.