168230-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Förmedling av vårdpersonal
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Upphandling av leverantör som tillhandahåller läkarresurser för radiologisk granskning RN
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med maximalt två leverantörer avseende tillhandahållande av läkarresurser för radiologisk granskning till Region Norrbotten. Upphandlingen är uppdelad i två delar, där en del utgörs av elektiv granskning och en del av jourgranskning.