168302-2017 - ÄndringSverige-Kalmar: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Länssjukhuset 2018.
Referensnummer: 17/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillhandahållande av städtjänster till Länssjukhuset i Kalmar enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall.
Förfrågningsunderlag hämtas från www.ltkalmar.se:
https://ext.ltkalmar.se/avantra/customer/kalmar/modules/purchase/published/default.aspx