See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetslarm på vård- och omsorgsboenden
Beskrivning: Järfälla kommun inbjuder intresserade Leverantörer till anbudsgivning gällande trygghetslarm till vård- och omsorgsboenden. Upphandlingen gäller ett helhetsåtagande för Leverantören som ska upprätthålla en komplett funktionstjänst. Detta innebär att Leverantören installerar, driftar, äger, underhåller och hanterar all utrustning. Där ingår projektering vid införande, leverans, installation, funktionsprovning av kommunikationslösningarna och övervakning.
Föregående meddelande: 662481-2021
Intern identifierare: Äld 2020/425
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del