Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till marknadsundersökning och eventuell leverantörspresentation av intraoperativ navigation vid högspecialiserad ryggkirurgi
Referensnummer: 2022-O000050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne orienterar sig inför en eventuell upphandling av intraoperativ navigation vid högspecialiserad ryggkirurgi och vill bjuda in intresserade leverantörer till marknadsundersökning och en eventuell leverantörspresentation av sin utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till marknadsundersökning och eventuell leverantörspresentation av intraoperativ navigation vid högspecialiserad ryggkirurgi.