168436-2019 - ResultatSverige-Västerås: Konsulttjänster för säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Brandkonsulter
Referensnummer: 2018/00305
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling sker med målsättning att under preciserade förutsättningar upprätta ramavtal avseende brandkonsulter inom Västerås kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling sker med målsättning att under preciserade förutsättningar upprätta ramavtal avseende brandkonsulter inom Västerås kommun efter avrop, se AUC.1.