168475-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redovisnings-, revisions-, och rådgivningstjänster
Referensnummer: 0307-03327
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Redovisnings-, revisions-, och rådgivningstjänster som ska utgöra ett stöd till Sjöfartsverkets ekonomifunktioner och internrevision vid handläggning av ärenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inkomna frågor besvaras tidigast 9.1.2018.