168509-2020 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Kirurgiska behållare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningar - Farligt avfall
Referensnummer: RS 2019-04901
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33169400 Kirurgiska behållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Förpackningar/behållare för smittförande, läkemedel, biologiskt, skärande/stickande avfall samt övrigt farligt avfall,
Övrigt emballage.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141123 Behållare för skarpa föremål, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 44616200 Avfallstunnor, 44619000 Andra behållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen