168539-2020 - ResultatSverige-Malmö: Säckar och påsar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matavfallspåsar och kärl 2019
Referensnummer: 342/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för matavfallspåsar och kärl, för Sysav och Sysavs ägarkommuner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 39224340 Soptunnor, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen