2. Förfarande
Förfarande
Titel: Jubileumsgåvor smycken och klockor
Beskrivning: Region Örebro län bjuder in anbudsgivare till upphandling avseende minnesgåva till medarbetare som arbetat 25 år i Region Örebro län. 671 medarbetare får gåvan under en 4 års period. Gåvor det avser är: - Guldring med briljantslipade diamanter - Guldring - Guldarmband - Ring i rött guld/vitt guld - Armbandsur till herr och armbandsur till dam. - Smyckeset i silver bestående av halsband, örhängen och armband. - Guldhalsband
Intern identifierare: 26RS2182
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18513000 Smycken (varor)
Ytterligare klassificering (cpv): 18500000 Smycken, klockor o. d., 18511000 Ädelstenar till smycken, 18513200 Guldsmide, 18513500 Silversmide, 18522000 Armbandsur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Se upphandlignsdokumentet
Intern identifierare: 1874878-0
Huvudklassificering (cpv): 18513200 Guldsmide
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Produktkrav del A
Beskrivning: Ring i rött guld med briljantslipade diamanter Ring i vitt guld med briljantslipade diamanter Guldarmband i rött guld Ring i rött guld Ring i vitt guld
Intern identifierare: 1874879-1
Ytterligare klassificering (cpv): 18511000 Ädelstenar till smycken
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Produktkrav del B
Beskrivning: Armbandsur till herr Armbandsur till dam
Intern identifierare: 1874880-2
Huvudklassificering (cpv): 18522000 Armbandsur
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Produktkrav Del C
Beskrivning: Smyckeset i silver bestående av halsband, örhängen och armband.
Intern identifierare: 1881484-3
Huvudklassificering (cpv): 18513500 Silversmide
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Produktkrav Del D
Beskrivning: Guldhalsband
Intern identifierare: 1881571-4
Ytterligare klassificering (cpv): 18510000 Smycken och liknande artiklar