2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster 2023
Beskrivning: Upphandling av städtjänster och entrémattor till SPSM.
Intern identifierare: 2 STO-2023/905
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: .
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 39530000 Större och mindre mattor, 39532000 Dörrmattor, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919100 Rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Städtjänster
Beskrivning: Städtjänst och entrémattor.
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Städtjänst
Beskrivning: Städtjänster och entrémattor.
Ytterligare klassificering (cpv): 39531000 Mattor, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor