168645-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Akvatiska produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstgjorda revstrukturer för restaurering av korallrev för LIFE Lophelia (LIFE18NAT/SE/000959)
Referensnummer: 512-7555-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03313000 Akvatiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att hitta en samarbetspartner för masstillverkning av konstgjorda korallrev i betong.
Ytterligare information om upphandlingsföremålet framgår av upphandlingsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03313100 Koraller eller liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen