168753-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Skolmåltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider Hjulsta grundskola
Referensnummer: 19/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894210 Skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp, tillagning och leverans av skolmåltider.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktsvärdet uppskattas till mellan 8 miljoner och 9 miljoner SEK.
Avtalstiden är på 2 år med möjlighet till förlängning på 2 år.
Utvärdering av det ekonomiska mest fördelaktiga anbudet kommer att ske med tilldelningsgrund pris.
Sista anbudsdag är 2019-05-09