168754-2020 - ÄndringSverige-JÖNKÖPING: Sportartiklar och -utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrotts- och friluftsmateriel
Referensnummer: 18/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrotts- och friluftsmateriel främst till skolor och idrottshallar.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende idrotts- och friluftsmateriel.
Omfattning
Avtalet avser löpande leveranser av idrotts- och friluftsmateriel till Jönköpings kommun. För separata objekt såsom till exempel utrustning av ny idrottshall samt produkter som ska monteras av montör, kan komma att upphandlas separat och omfattas således inte av detta avtal.
Avtalet omfattar främst förskolor, grundskolor, gymnasieskolor samt ett idrottsgymnasium och kommunens badhus.