168757-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1097 Busstransporter med chaufför-Utflyktsbuss för Katrineholm, Vingåker och Flens kommun
Referensnummer: 22/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inhyrning av buss med chaufför för diverse planerade och oplanerade persontransporter tex. studieresor, förvaltningars olika resor, skolresor, utflykter och liknande för Katrineholm, Vingåker och Flens kommun.
OBS: Skolskjuts med tillhörande avtalade resor ingår ej i denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen