168784-2023 - PlaneringSverige-Stockholm: Cytometrar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Flödescytometer
Referensnummer: K 2023-2869
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38434510 Cytometrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetssjukhuset (Karolinska)
efterfrågar information från marknaden gällande flödescytometer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen