Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
New Thermal Power Plant at Stockholm Arlanda Airport
Referensnummer: SDA 2019-00236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia AB (publ.) (corporate ID no. 556797-0818) and subsidiaries hereby invites you to request to participate in tender for a new Thermal Power Plant at Stockholm Arlanda Airport. Only tenderers who meet all requirements in step one (1) will proceed to step two (2) in the process and get access to the tenderform and be able to submit an tender.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65000000 El-, vatten- och energiverk, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen