2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inneväxter, snittblommor, blomsterarrangemang 2024
Beskrivning: Upphandlingen omfattar olika former av blommor, blomsterbuketter, snittblommor, blomsterarrangemang, krukor, krukväxter, kort samt planteringsjord och julgranar för hemmabruk.
Intern identifierare: KS 2024/362
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03451000 Växter
Ytterligare klassificering (cpv): 03111000 Frön, 03111700 Grönsaksfrön, 03111900 Blomfrön, 03121000 Trädgårdsväxter, 03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Inneväxter, snittblommor, blomsterarrangemang 2024