See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal projektledare
Beskrivning: Linköpings kommun upphandlar ramavtal avseende konsulttjänster inom projektledning för projekt inom planering, utredning, projektering och byggnation på kommunal mark. Ramavtal tecknas med högst tre (3) rangordnade konsulter, förutsatt att det finns minst tre (3) som uppfyller kvalificeringskraven.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122087:Lot:1