Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion
Referensnummer: 20-01546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Filmproduktion för Sjöfartsverket.
Upphandlingsföremål
Uppdragen består av att:
Skapa reportagefilmer
Skapa illustrationsfilmer
Skapa projektfilmer
Spela in intervjuer
Inspelning av seminarier
Dessa produktioner ska kunna presenteras internt på Sjöfartsverket och externt via till exempel olika sociala kanaler, extern webb, utställningar och konferenser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion, 92120000 Film- eller videodistribution, 92121000 Videodistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen