168927-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Yrkesutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Påbyggnad, Arbetsmarknadsutbildning
Referensnummer: Af-2023/0002 2635
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktföremålet är en arbetsmarknadsutbildning mot olika yrkesinriktningar inom branschområdet IT.
Med arbetsmarknadsutbildning avses yrkesinriktad utbildning som syftar till att underlätta för den enskilde att få eller behålla ett arbete och som motverkar att brist på arbetskraft uppstår på arbetsmarknaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80533100 Datautbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktsföremålet