2. Förfarande
Förfarande
Titel: Program Ostlänken - För upprättande av bygghandling BEST-K för utförandeentreprenad/totalentreprenad för program Ostlänken inom Södermanlands och Östergötlands län
Beskrivning: Upphandling avser upprättande av bygghandlingar, relationshandlingar och förvaltningsdata för teknikslagen BEST-K för styrområde Skavsta.
Intern identifierare: KOM-416748
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Program Ostlänken - För upprättande av bygghandling BEST-K för utförandeentreprenad/totalentreprenad för program Ostlänken inom Södermanlands och Östergötlands län