169114-2020 - ResultatSverige-Tomelilla: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Gräsklippning
Referensnummer: KS 2019/168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Tomelilla kommun inbjuder intresserade entreprenörer till anbudsgivning avseende Ramavtal Gräsklippning, enligt dessa upphandlingsdokument och bifogade kartor. Denna offentliga upphandling ska leda till ett ramavtal (avropsavtal), som tecknas med en (1) entreprenör.
Anbudsgivning sker i enlighet med villkor i dessa upphandlingsdokument.
Upphandlande myndighet
Tomelilla Kommun
Org. nr 212000-0886
273 80 Tomelilla
Upphandlingens referensnummer är KS 2019/168. För mer information, se Tomelilla kommuns hemsida, www.tomelilla.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen