See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster till Högskolan Dalarna
Beskrivning: Högskolan Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud på ramavtal för flyttjänster. Det första avropet kommer göras under kvartal 1 2024 och avser uppdraget att bistå högskolan med flyttjänster till nya Campus Borlänge. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92247:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster