169126-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snickeriarbeten – Utställningsarbete
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtställningsarbete
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av utställningstekniker och målare som ett komplement till den fastanställda personalen. Planerad uppdragsstart är augusti/september 2025. Detta förutsätter att tidsplanen enligt annonsering följs.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45421000 Snickeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95125:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning
Optioner
Beskrivning av alternativen2 år + 1 år