169130-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Perifer angio- och neuroradiologiprodukter, SLL502
Referensnummer: 17/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende förbrukningsmaterial inom perifer angio- och neuroradiologi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33111710 Angiografimateriel, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141240 Katetertillbehör, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen