169186-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Ambulanser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAmbulanser
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett fyraårigt ramavtal av ambulansfordon för Region Västerbottens räkning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAmbulanser under 3,5 Ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109446:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon, 34114120 Paramedicinska fordon, 34114121 Ambulanser
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAmbulanser över 3,5 ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109446:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTvå bårs Ambulans
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109446:Lot:3