2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Kommunikationsbyrå
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hela det utbud av tjänster som krävs för att kunna vara en fullserviceleverantör inom kommunikation. Kommunikationsuppdragen kan bestå av såväl strategiska som taktiska och operativa uppgifter. Det vill säga allt från analys och strategi till idé, kommunikationsupplägg och produktion samt slutligen utvärdering.
Intern identifierare: MVA-2026-00028
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000