169242-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter till Mälarenergi AB
Referensnummer: 2021/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ramavtal avseende Tekniska konsulter för Mälarenergi AB inom sex (6) delkontrakt. Varje delkontrakt innehåller en eller flera tjänster.
Delkontrakt 1: Anläggningskonstruktion El
Delkontrakt 2: Anläggningskonstruktion Mek
Delkontrakt 3: Anläggningskonstruktion Bygg
Delkontrakt 4: Automation inom OT-system
Delkontrakt 5: Detaljkonstruktör Anläggningsinformation
Delkontrakt 6: Projektledare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar ramavtal avseende Tekniska konsulter för Mälarenergi AB inom sex (6) delkontrakt. Varje delkontrakt innehåller en eller flera tjänster. Delkontrakt 1: Anläggningskonstruktion El Delkontrakt 2: Anläggningskonstruktion Mek Delkontrakt 3: Anläggningskonstruktion Bygg Delkontrakt 4: Automation inom OT-system Delkontrakt 5: Detaljkonstruktör Anläggningsinformation Delkontrakt 6: Projektledare