169247-2017 - ResultatSverige-Lidingö: Installation av brandskyddsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Käppala HFR och R300 – Entreprenad SE06 Lås och Larm.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
I denna entreprenad ingår arbeten med brandlarm-, passer- och gassläcksystem för utförande av rötkammare och högflödesrening.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen