169264-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer
Referensnummer: C 2018-0426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
PC- och Macdatorer med specifika tillbehör och bildskärmar samt tillhörande tjänster. Med tillbehör avses sådana tillbehör som är specificerade i detta underlag och som köps till datorn i samband med datorköpet.