169301-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Löpande byggservicearbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLöpande byggservicearbeten
BeskrivningSigtuna kommun har för avsikt att upphandla Löpande byggservicearbeten exempelvis murare, målare, mattläggare, plattsättare, undertaksmontör, ventilation, plåtslagare, byggstäd och byggnadssnickare.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86453:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45000000 Anläggningsarbete, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden