See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spolnings- och rensningsuppdrag samt TV-inspektion avloppsledningar
Beskrivning: Slamspolning, rensning av rännstensbrunnar samt TV-inspektion avloppsledningar Grums kommun, Grums Hyresbostäder samt Stiftelsen Grums kommuns hyresbostäder
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Slamsugning, spoltjänster samt TV-inspektion avloppsledningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93381:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster