169306-2017 - ÄndringSverige-Lund: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solhem, om- och tillbyggnad, del av Genarp 6:100. LKF AB.
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser i stora drag, rivning av kontorstillbyggnad och stomrensning av delar av äldreboendet Solhem i Genarp. Tillbyggnad av 2 st. nya SÄBO enheter med 10 lägenheter vardera i 2 våningar med solceller på taket. Renovering av äldreboendet med både installationer och ytskikt för nya verksamhetslokaler till Demensavdelning, Hemvården och Träffpunkten.