Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flexibel Skopiutrustning
Referensnummer: 2021-283
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av Skopiutrustning för gastro, duodeno och sigmoidioskopi. Placering endoskopi, kirurgmottagningen Centraloperation på Regionsjukhuset Kalmar och Sjukhuset Oskarshamn.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen