169416-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – Ventilationsabeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVentilationsabeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande ventilationsarbeten vid reparation, underhållsservice, ombyggnad och nybyggnad inom/vid fastigheter, lägenheter, lokaler, ytor och verksamheter som ägs och/eller förvaltas av Beställaren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster