2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster till Högskolan Dalarna
Beskrivning: Högskolan Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud på ramavtal för hantverkartjänster. Det första avropet kommer göras under kvartal 1 2024 och avser uppdraget att bistå högskolan med hantverkartjänster i samband med flytt till nya Campus Borlänge. Uppdraget beräknas pågå mellan februari och december samma år, med tyngdpunkt under sommaren. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92286:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45315100 Eltekniska installationer, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45420000 Snickerimonteringar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 45454000 Ombyggnadstjänster, 44220000 Inredningssnickerier