Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klient 2017 Göliska IT.
Referensnummer: 2017-70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbundet Göliska IT upphandlar datorer och skärmar med diverse tillbehör tillsammans med kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Skara, Lidköping, Vara och dess hel/delägda bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen