16951-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Dryckesautomater – Rikstäckande ramavtal av kaffeautomater, förbrukningsvaror samt tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRikstäckande ramavtal av kaffeautomater, förbrukningsvaror samt tjänster
BeskrivningÅklagarmyndigheten välkomnar Anbudsgivare att lämna anbud på rikstäckande ramavtal för kaffeautomater med tillhörande varor och tjänster. Upphandlingen är en samordnad upphandling mellan Åklagarmyndigheten och Ekobrottsmyndigheten där båda Myndigheterna ämnar teckna varsitt ramavtal.
Intern identifierareÅM2023-1963
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 42968100 Dryckesautomater
Ytterligare klassificering (cpv): 03131100 Kaffebönor, 15511210 Mjölk med lång hållbarhet, 15511700 Mjölkpulver, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861100 Rostat kaffe
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKrav och information
Optioner
Beskrivning av alternativenUnderskåp för kaffeautomater Större modell av kaffeautomat (med kapacitet att brygga över 300 koppar kaffe om dagen) Cafitesse-automat eller likvärdiga automater (liquid kaffe) och/eller likvärdiga automater som har frystorkat kaffe.