2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bohagstransporter
Beskrivning: Avtalet avser tjänst för bohagstransport, inom hela Sverige, för anställda inom Sveriges Domstolar som har beviljats flyttersättning. Uppdraget omfattar: transport av bohag,ned- och uppackning,in- och utbärning,lastning och lossning av bohag,magasinering och relaterade tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63520000 Transportförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127952:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 år