169569-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal avseende inventering och åtgärder mot invasiva främmande arter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende inventering och åtgärder mot invasiva främmande arter
Beskrivning: Ramavtal inventering och åtgärdsförslag invasiva arter med uppföljning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87347:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 77231400 Skogsinventering, 90700000 Miljötjänster, 90712000 Miljöplanering, 90712400 Strategisk planering för hantering eller bevarande av naturresurser
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner