169607-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mobiltelefoner – Telefoner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTelefoner
BeskrivningRamavtal för mobiltelefoner/smartphones och surfpalttor samt produktnära tillbehör och tjänster. Leverantören ska leverera Varor och Tjänster på ett kvalitativt, leveranssäkert och effektivt sätt. Ramavtalet omfattar Leverantörens hela sortiment inom avtalat produktområde som marknadsförs mot företag/offentlig sektor i Sverige. Produkterna ska vara nya om inte annat efterfrågas av Avropande myndighet vid avrop. Samtliga produkter som Leverantören erbjuder/säljer ska, där så erfordras, vara anpassade för användning i Sverige om inte annat efterfrågas av Avropande myndighet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101552:Lot:1