169660-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Beläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggningsarbeten
BeskrivningUpphandlingen avser utförande av underhålls- och nybyggnadsbeläggningar inom Sundsvall och Timrå kommuner. Lappningar och lagning av ”potthål” ingår i upphandlingen. Diverse markarbeten kopplade till beläggningsarbetet ingår också i upphandlingen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80956:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde